Co warto wiedzieć na temat żelu UV i żelu LED?

0
185

Żele UV do paznokci to produkty służące do trwałego stylizowania płytki paznokcia. Inaczej nazywane są mianem żeli budujących. Charakteryzują się tak zwaną światłoutwardzalnością. W celu utrwalenia żelu do paznokci na płytce stosuje się światło ultrafioletowe. Żele do stylizacji paznokci zyskały bardzo dużą popularność na przestrzeni ostatnich lat. Zawdzięczają ją głównie ogromnej trwałości. Ogromną sławę przyniosło im również to, że można nimi przedłużać naturalną płytkę. Dzięki temu zdecydowanie pokonały popularne wcześniej tipsy. Usługę stylizacji paznokci żelami LED UV oferuje obecnie niemal każdy salon manicure. Mimo to, można to robić również samodzielnie w domu. Wystarczy odpowiedni sprzęt, który wcale nie musi być drogi, aby spełniał swoją funkcję.

Żele LED UV jak stosować?

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Należy nadać im odpowiedni kształt i odsunąć skórki. Kolejno lekko zmatowić powierzchnię blokiem polerskim i dobrze odtłuścić paznokcie odpowiednim preparatem. Żele nakłada się na paznokcie za pomocą odpowiedniego pędzelka. Według uznania, można kłaść cienką lub grubszą warstwę. Należy jednak pamiętać o równomiernym nakładaniu produktu, aby paznokcie zachowały ładny kształt. Po nałożeniu produktu na paznokcie, czas na lampę UV. Trzymaj dłoń pod zapaloną lampą tyle czasu, ile zaleca producent konkretnego żelu budującego UV. Możesz użyć dowolnego koloru lakieru hybrydowego lub zwykłego lakieru do paznokci, aby nadać im charakterystycznego wyglądu.

Jakie żele UV są dostępne na rynku?

Obecnie można przebierać w ogromnej gamie tego typu produktów. Na rynku są dostępne żele w słoiczkach dużych i małych, a także akrylożele w tubkach, o bardziej gęstej formule. Dostępne są również żele budujące ALL in ONE, które są niezwykle proste w użytkowaniu. Zawierają w swoich formułach wszystko potrzebne do wykonania stylizacji bazującej na jednym kolorze. Po utrwaleniu w lampie UV od razu są gotowe. Można wybierać nie tylko pośród standardów opakowań żelu i jego rodzaju. Renomowane marki oferują żele do paznokci w rozmaitych kolorach, a nawet z brokatem.

Jak długo zajmuje manicure żelowy?

Jest to czasochłonny proces. Doświadczona osoba jest w stanie zbudować i wystylizować manicure żelowy w ok 1,5 do 2 godzin. Czas jaki jest potrzebny na jego wykonanie jest zależny od rodzaju użytego żelu oraz od tego czy płytka ma być przedłużana czy nie. Zbudowanie zgrabnej płytki paznokcia wymaga zdecydowanej precyzji i skupienia. Należy również pamiętać o tym, że stylizacja potrzebuje paru chwil na utrwalenie w lampie UV.

Trwałość manicure żelowego – czy warto?

Ważne, aby dobrze przygotować paznokcie przed położeniem żelu budującego LED, a następnie odpowiednio go utrwalić, aby efekt utrzymywał się jak najdłużej. Manicure żelowy jest zdecydowanie bardziej trwały od manicure hybrydowego. Jest mniej podatny na złamania i odpryski krawędzi. W przypadku przedłużania płytki paznokcia, zdecydowanie lepiej wykonać manicure żelowy, ponieważ jest zdecydowanie twardszy i mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze wykonany manicure żelowy utrzymuje się na płytce nawet do 1 miesiąca.