Piękne dłonie na lato dzięki lakierom hybrydowym

0
200

Latem zwykle jesteśmy bardziej aktywne, częściej chodzimy na basen, jeździmy nad jezioro lub nad morze. Choć okoliczności te sprzyjają odpoczynkowi, to niekoniecznie służą naszym paznokciom – szczególnie wtedy, gdy są pomalowane zwykłym lakierem. Większość z nas nie lubi widzieć odpryśniętego lakieru na dłoniach lub stopach. Dlatego szczególnie w okresie letnim warto przetestować lakiery hybrydowe i zagwarantować sobie nienaganne paznokcie przez długi czas. 

Blask i nasycony kolor

Zdecydowaną zaletą lakierów hybrydowych jest to, że są niezwykle mocno nasycone pigmentem. Często wystarczy jedna warstwa koloru, by osiągnąć piękny efekt. Przezroczysty top coat gwarantuje nam nieskazitelny blask bez zarysowań. Lakiery hybrydowe powodują, że nasza naturalna płytka paznokcia jest nieco wzmocniona i chroniona. To bardzo pożądany efekt, ponieważ chlorowana i słona woda oraz mocne słońce nie sprzyjają paznokciom. 

Od koloru do wyboru

Manicure hybrydowy zyskał sporą szerzę fanów także z tego powodu, że lakiery tego typu występują w dużo szerszej gamie kolorystycznej, niż tradycyjne lakiery. Dodatkowo w przypadku hybryd możemy wybierać różne faktury i wykończenia, a to sprawia, że nasze paznokcie nigdy nie będą nudne. Duży wybór odcieni spowodował, że modne stało się łączenie różnych kolorów. W okresie letnim, kobiety bardzo często stawiają na połączenie bieli i złota lub neonowego różu z wzorami w kolorze czarnym. 

Przedłuż trwałość lakieru hybrydowego

Wiele pań zastanawia się jak może przedłużyć trwałość swojej stylizacji na paznokciach. Niezwykle istotne jest to, aby dokładnie przygotować płytkę paznokcia. To pierwszy krok do sukcesu. Warto pamiętać o tym, by nie nakładać nadmiernej ilości lakieru. Niestety na trwałość tak zrobionych paznokci, wpływają także czynniki zewnętrzne jak woda, urazy mechaniczne i kosmetyki, których używamy na dłonie. Im bardziej będziemy unikali nadmiernego moczenia paznokci i wspomnianych czynników – tym dłużej będziemy cieszyły się piękną stylizacją.