Profilaktyczna wizyta stomatologiczna – dlaczego jest tak ważna?

0
72

By mieć piękne i zdrowe zęby konieczna jest profilaktyka. Wizyty u dentysty powinny odbywać się regularnie, a nie tylko kiedy odczuwamy ból. Nawet dzieci w szkołach uczone są, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Od najmłodszych lat wdrażana jest profilaktyka i dbanie o swój stan zdrowia, niestety nie zawsze teoria idzie z praktyką i często zdarza się, że do dentysty trafia się zbyt późno, gdy zęby wymagają poważniejszej interwencji niż tylko zabiegi kosmetyczne. Dlatego w poniższym artykule odpowiemy na pytanie – Jak często odwiedzać gabinet dentystyczny?

Profilaktyczna wizyta. Dlaczego warto o niej pamiętać?

By organizm działał prawidłowo niezbędna jest profilaktyka dotyczy to również higieny jamy ustnej. Zęby należy regularnie szczotkować, kilka razy w ciągu dnia i w razie konieczności używać nici dentystycznej. Poza codzienną higieną niezbędne są kontrolne wizyty w gabinecie stomatologicznym (np. dentysta ursynów). Podczas takiej wizyty zostanie sprawdzone uzębienie i ogólny stan zdrowia zębów. W razie konieczności będzie można umówić kolejną wizytę, na której wyleczone zostaną ubytki. Regularne kontrole stomatologiczne są również ważne ze względu na możliwość usunięcia kamienia nazębnego i zanieczyszczeń w obrębie jamy ustnej, których nie da się usunąć zwykłą szczoteczką do zębów.

Jak często zalecane są wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym?

Obecnie rekomenduje się, żeby wizyty stomatologiczne odbywały się regularnie co kilka miesięcy. Odstęp między wizytami kontrolnymi może mieć odstęp pól roczny, pod warunkiem, że zęby nie wymagają leczenia i są w dobrym stanie. W innym przypadku dentysta może zalecić częstsze wizyty. Rzadsze wizyty w gabinecie dentystycznym zwiększają ryzyko leczenia i pomimo, że stomatologia wykorzystuje obecnie najnowocześniejsze techniki, które pozwalają na praktycznie bezbolesne leczenie zębów warto dbać o profilaktykę.

Podsumowując wizyty w gabinecie stomatologicznym nie muszą kojarzyć się z bólem, wystarczy, że zadba się o odpowiednią profilaktykę. W przypadku gdy potrzebne jest leczenie i uzupełnienie uzębienia warto również zgłosić się do dentysty, który nakieruje na najlepsze metody działania, obecnie jest wiele różnych metod, które pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem (np. implanty warszawa).