Wkładki urologiczne czy podpaski?

0
413

Problem inkontynencji, czyli nietrzymania moczu, często dotyka osób starszych. Powoduje dyskomfort i nieprzyjemne sytuacje. Dla wielu osób nietrzymanie moczu jest powodem do wstydu, z którym nie potrafią sobie poradzić. Jednak nie musi tak być, ponieważ, na co dzień problem rozwiążą wkładki urologiczne. Wiele osób jednak sięga po popularne podpaski, co nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla problemu nietrzymania moczu.

Podpaski a wkładki? Co wybrać przy nietrzymaniu moczu?

Podpaski i wkładki urologiczne dla kobiet różnią się od siebie, pomimo wielu cech wspólnych. Mają, bowiem podobną budowę oraz zastosowanie. Oba produkty należy przykleić do bielizny. Jednak zwykle podpaski nie będą w stanie poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu odpowiednio, gdyż nie takie jest ich przeznaczenie.

Po pierwsze, wkładki urologiczne są chłonniejsze od podpasek – nawet te cienkie wersje. Są zrobione z materiałów lepiej oddychających i skuteczniej minimalizujących nieprzyjemny zapach. Lepiej także radzą sobie z zabezpieczaniem przed wyciekaniem, dzięki specyficznej budowie i dodatkowym elementom na brzegach wkładki.

Wkładki będą zdecydowanie skuteczniejsze oraz zapewnią większą swobodę i dyskrecję.

Wkładki i podpaski na nietrzymanie moczu – rodzaje

Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje wkładek na nietrzymanie moczu. Ich rodzaje różnią się między sobą ze względu na stopień chłonności, czy budowę. Wyróżniamy wkładki urologiczne dla mężczyzn i kobiet, które mają odmienny kształt ze względu na budowę anatomiczną związaną z płcią.

Istotny jest stopień zaawansowania przypadłości, gdyż pod tym względem należy dobierać grubość i wielkość wkładki urologicznej. Cieńsze wersje sprawdzą się w przypadku kropelkowego i lekkiego nietrzymania moczy. Jednak, jeżeli problem jest poważniejszy – trzeba wybrać grubsze wkładki. Chłonniejsze wkładki będą także lepsze dla osób, które są aktywne fizycznie w ciągu dnia. Dostępne są również specjalne wkładki na noc, które nie tylko są chłonniejsze, ale też mają nieco wydłużoną powierzchnię.