Usuwanie rozstępów to zabieg, który można wykonać w różny sposób. W niniejszym artykule krótko opisujemy kilka popularnych sposobów na walkę z rozstępami.
Rozstępy
Mianem rozstępów nazywamy obszary w skórze, których włókna sprężyste zaczynają zanikać i w efekcie skóra robi się cieńsza. Efekt ten jest widoczny gołym okiem i tym samym kojarzy się z mało estetycznym defektem. Tak zwane rozstępy powstają jako skutek przybrania na wadze (które powoduje rozciągnięcie skóry) i szybkiego schudnięcia. W początkowej fazie rozstępy przypominają podłużne pręgi o kolorze sinoczerwonym. Po pewnym czasie pręgi przeistaczają się w białe pręgi, które niestety zostają na skórze na dłużej.
Warto wiedzieć, że szybsze rozpoczęcie walki z rozstępami zwiększa szanse na satysfakcjonujące efekty. Świeższe, jeszcze sine rozstępy łatwiej usunąć niż te, które uleżały się trochę dłużej.
Sposoby na walkę z rozstępami
Jednym ze sposobów jest radiofrekwencja mikroigłowa. Podczas tego zabiegu wykonywane są drobne mikronakłucia i jednocześnie dostarczana jest energia cieplna do głębokich warstw skóry. W ten sposób organizm jest pobudzany do produkcji kolagenu, czego efektem jest regeneracja skóry.
Kolejnym sposobem jest mezoterapia. Ten sposób polega na wstrzyknięciu preparatu, który pobudza i odżywia skórę. Następna metoda to karboksyterpaia, czyli podskórne podawanie dwutlenku węgla. Dostarczenie dwutlenku węgla pobudza ukrwienie co przyśpiesza gojenie rozstępów. Warto wiedzieć, że szukając informacji o frakcjonowaniu natrafimy na informacje o urządzeniu Dermapen 4, które jest rekomendowane do usuwania rozstępów. Za pomocą tego urządzania wykonywane są mikronakłucia. Uszkodzona tkanka jest stymulowana do syntezy włókien kolagenowych i tym samym poprawia się jakość tkanki skórnej.
Podsumowując, do wyboru jest co najmniej kilka metod które wpisują się w tak zwane usuwanie rozstępów. Oczywiście to na jaką metodę się zdecydujemy powinno być dokładnie przekonsultowane z lekarzem. Wizyta u lekarza to nie tylko konsultacje, lecz także konieczność wykonania badań kwalifikujących pacjenta do zabiegu.